Разлика помеѓу преработките на „Јагода“

Додаден 1 бајт ,  пред 4 години
с
==Јагодите како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Полиња со јагоди, засекогаш“ (''Strawberry fields forever'') - песна на британската група „[[Битлси]]“ (''The Beatles'') од [[1967]] година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=8UQK-UcRezE YouTube, Strawberry Fields Forever - Restored HD Video (пристапено на 17.1.2017)]</ref>
* „[[Диви јагоди (филм)|Диви јагоди]]“ ([[шведски]]: ''Smultronstället'') - шведски [[филм]] од 1957 година, во [[режија]] на [[Ингмар Бергман]].<ref>''Антена'', број 823, 4.4.2014, стр. 18.</ref> <ref>[http://www.rottentomatoes.com/m/wild_strawberries/ Smultronstället (Wild Strawberries) (1957) (пристапено на 12.4.2014)]</ref>
 
== Наводи ==