Разлика помеѓу преработките на „Декларација на албанските политички партии во Македонија“

нема опис на уредувањето
'''Тиранската платформа''' е политичка програма на албанските партии во [[Република Македонија]], потишана на [[7 јануари (настани)|7 јануари]] [[2017]] година од страна на [[ДУИ]], [[БЕСА]] и [[Алијанса на Албанците]].<ref>[http://sdk.mk/index.php/neraskazhani-prikazni/kako-platformata-evoluirashe-vo-tiranska-platforma-otkako-vmro-gi-izgubi-shansite-za-vlada/ КАКО „ПЛАТФОРМАТА“ ЕВОЛУИРАШЕ ВО „ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА“ ОТКАКО ВМРО ГИ ИЗГУБИ ШАНСИТЕ ЗА ВЛАДА]</ref>
== Хронологија ==
 
==Наводи==
{{наводи}}