Разлика помеѓу преработките на „Дирк Кајт“

Додадени 7 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
|position = [[Forward (association football)|Forward]] <br> [[Forward (association football)#Winger|Winger]] <br> [[Forward (association football)|Attacking midfielder]]
|youthyears1 = 1985–1998
|youthclubs1 = [[QuickКвик BoysБојс]]
|years1 = 1998–2003 |clubs1 = [[ФК Утрехт|Утрехт]] |caps1 = 160 |goals1 = 51
|years2 = 2003–2006 |clubs2 = [[ФК Фејенорд|Фејенорд]] |caps2 = 101 |goals2 = 71
11.573

уредувања