Разлика помеѓу преработките на „Дирк Кајт“

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Use dmy dates|date=July 2014}} {{Infobox football biography 3 |name = Дирк Кајт<br/><small>Dirk Kuijt</small> |image...)
 
{{Infobox football biography 3
|name = Дирк Кајт<br/><small>Dirk Kuijt</small>
|image = [[File:Dirk Kuijt-Feyenoord-DSC 0058.jpg|222222px|]]
|image_size = 222
|caption = Дирк Кајр со [[ФК Фејенорд|Фејенорд]] во 2015
11.556

уредувања