Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Собранието на Македонија“

с
с (Заштитена „Претседател на Собранието на Македонија“: Зачестен вандализам ([Уредување=Допуштај само автопотврдени корисници] (бесконе...)
|- bgcolor=#E6E6AA
! style="background:Violet; color:black;"| —
| [[Лилјана Поповска]]<br />{{small|(1956–)}} || [[File:No imagePopovskaLiljana.pngjpg|60px]] || 8 ноември 2003 || 18 ноември 2003 || [[Либерално-демократска партија (Македонија)|Либерално-демократска партија на Македонија]]
|-
! style="background:#330099; color:white"| 6