Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Собранието на Македонија“

с
Отстрането уредувањето на 185.86.237.20 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Виолетова|Виолето...
с (Отстрането уредувањето на 185.86.237.20 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Виолетова|Виолето...)
* [[Љубиша Георгиевски]] (2006–2008)
* [[Трајко Вељаноски]] (2008–2016)
<!--* [[Талат Џафери]] (2017–сѐ уште)-->
 
===Пред осамостојувањето===