Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Собранието на Македонија“

нема опис на уредувањето
(до објавување на официјалната страница на Собранието, заради избегнување на уредувачка војна)
* [[Љубиша Георгиевски]] (2006–2008)
* [[Трајко Вељаноски]] (2008–2016)
<!--* [[Талат Џафери]] (2017–сѐ уште)-->
 
===Пред осамостојувањето===
Анонимен корисник