Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додадени 153 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=45 | lon_sec=12
| веб=
| карта = Моноспитово во Општина БориевоБосилово.svg
}}
'''Моноспитово''' — село во [[Општина Босилово]], во околината на градот [[Струмица]].
{{CommonsCat|Monospitovo}}
 
{{Населени места во Општина Босилово}}
 
[[Категорија:Моноспитово| ]]
[[Категорија:Села во Општина Босилово]]
[[Категорија:Струмички села]]
[[Категорија:Села во Македонија]]