Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додадени 79 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=45 | lon_sec=12
| веб=
| карта = Моноспитово во Општина Бориево.svg
}}
'''Моноспитово''' — село во [[Општина Босилово]], во околината на градот [[Струмица]].