Хипоталамус: Разлика помеѓу преработките

Одземени 122 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| GrayPage = 812
| Image = LocationOfHypothalamus.jpg
| Caption = Location of the human hypothalamus
| Image2 = 1806 The Hypothalamus-Pituitary Complex.jpg
| Caption2 =
| Caption2 = Location of the hypothalamus, in relation to the pituitary and to the rest of the brain
| IsPartOf =
| Components =