Разлика помеѓу преработките на „Костинци“

Додадени 73 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
| слава= [[Мала Богородица]]
| веб=
| карта = Костинци во Општина Долнени.svg
}}
[[Податотека:Сушење на тутун во Костинци (Прилепско).JPG|right|thumb|Сушење на тутун во село Костинци]]