Разлика помеѓу преработките на „Неврокоп (општина)“

с
нема опис на уредувањето
с
| густина=
| број места=13
| населени места=[[Баничан]], [[Борово (селоПиринско)|Борово]], [[Брезница (Пиринско)|Брезница]], [[Буково (Пиринско)|Буково]], [[Господинци]], '''[[Гоце Делчев (град)|Гоце Делчев]]''', [[Делчево (Пиринско)|Делчево]], [[Добротино (Пиринско)|Добротино]], [[Драгостин]], [[Корница]], [[Л’жница]], [[Мусомишта]] и [[Средна]]
| адреса=
| телефон=