Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Додаден 71 бајт ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1007440 (translate me))
с
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=3 | lon_sec=24
| веб=
| карта = Палатица во Општина Желино.svg
}}
'''Палатица''' е село во [[Општина Желино]], во околината на градот [[Тетово]]. Според пописот од 2002 година во селото имало 2.516 жители.