Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 98 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=4 | lon_sec=29
| веб=
| карта = Првце во Општина Теарце.svg
}}
 
==Белешки==
<div class="references-small"><references /></div>
 
{{Општина Теарце}}
 
[[Категорија:Села во Македонија]]