Разлика помеѓу преработките на „Обична леска“

Додадени 2 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
с
'''Обична леска''' ([[Биномна номенклатура|научн]].: ''Corylus avellana'') - вид листопадно дрво од видот [[Леска|Лески]].
 
==Распространетост и морфологија==