Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Додадени 107 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=17 | lon_sec=47
| веб=
| карта = Алданци во Општина Крушево.svg
}}
'''Алданци''' е село во [[Општина Крушево]].
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
 
{{Општина Крушево}}
 
[[Категорија:Крушевски села]]