Разлика помеѓу преработките на „Меморијален центар на АСНОМ“

нема опис на уредувањето
| architectural_style =
| structural_system =
| cost = околу 2 милиони [[Евро|евра]]
| location = [[Пелинце]], [[Македонија]]
| client = [[Влада на Република Македонија]]<br/>[[Министерство за култура на Македонија|Министерство за култура]]
| owner = [[Влада на Република Македонија]]
| current_tenants =
| landlord =
| location_country = Македонија
| altitude = 377 м
| start_date = јуни 2004 г.
| completion_date = август 2005 г.
| inauguration_date = 2 август 2004
| demolition_date =