Разлика помеѓу преработките на „Флеш Валон 2017“

Додадени 207 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Cycling race/infobox|Q27865325}} '''Флеш Валон 2017''' — 81. издание на [[Велосипедизам|велосипедската]...)
 
 
== Екипи ==
 
Бидејќи Флеш Валон е настан од Светската турнеја, сите осумнаесет [[Светска турнеја UCI|UCI World Tour]] екипи биле автоматски поканети и се обврзани да учествуваат на трката.<ref>{{нмс|url=http://www.uci.ch/mm/Document/News/Rulesandregulation/16/82/39/2-ROA-20150619-E_English.pdf|title=UCI Cycling Regulations: Part 2: Road Races page 110 article 2.15.127|publisher=[[Меѓународен велосипедистички сојуз]]|website=uci.ch|accessdate=20 август 2015|archive-url= https://web.archive.org/web/20150702030045/http://www.uci.ch/mm/Document/News/Rulesandregulation/16/82/39/2-ROA-20150619-E_English.pdf |archive-date=2 јули 2015}}</ref> Седум професионални континентални екипи биле дополнително поканети, со што била заокружена главната група од 25 екипи.
 
{{Cycling race/listofteams|Q27865325}}
{{Флеш Валон}}
 
[[Категорија:АмстелФлеш Голд РејсВалон]]
[[Категорија:Светска турнеја UCI 2017]]
[[Категорија:Белгија во 2017 година]]