Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 104 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 188.44.4.187 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=46 | lon_sec=0
| веб=
| карта = Дивље во Општина Петровец.svg
}}
'''Дивље''' е село во [[Општина Петровец]], во околината на град [[Скопје]].
 
== Надворешни врски ==
 
.
{{Општина Петровец}}
 
[[Категорија:Села во Македонија]]