Разлика помеѓу преработките на „Чаби Алонсо“

Одземени 30 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| ntupdate = 23 June 2014
}}
{{Spanish name|Alonso|Olano}}
'''Хабиер "Чаби" Алонсо Олано''' ({{IPA-eu|ˈʃaβi aˈlons̺o oˈlano|lang}}, {{IPA-es|ˈ(t)ʃaβj aˈlonso oˈlano|lang}}; роден на 25 Неомври 1981) е шпански фудбалер кој настапува [[Прва Бундеслига (фудбал)|бундеслигашот]] [[ФК Баерн Минхен|Баерн МИнхен]].
 
12.512

уредувања