Разлика помеѓу преработките на „Чаби Алонсо“

Додадени 25 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| birth_place = [[Толоса, Шпанија|Толоса]], [[Шпанија]]
| height = {{convert|1.83|m|abbr=on}}<ref>{{cite web | url = http://www.realmadrid.com/en/football/squad/xabier-alonso-olano | title = Alonso | website = realmadrid.com | accessdate = 5 June 2015}}</ref>
| position = [[Midfielder]]Играч од средниот ред
| currentclub = [[ФК Баерн Минхен|Баерн Минхен]]
| clubnumber = 14
12.265

уредувања