Разлика помеѓу преработките на „Константин Миладинов“

с (Отстрането уредувањето на 46.16.193.70 (разговор), вратено на последната верзија на M4r51n)
 
== Поетски текстови ==
[[File:Taga za Jug.jpg|thumb|250px|Картичка со оригиналниот текст на поемата "Т’га за југ", од Константин Миладинов]]
 
* [[:s:Автор:Константин Миладинов/ Бисера|Бисера]] <ref><small>„Б'лгарски книжици“, година I, 1858, кн. 15.</small></ref>
* [[:s:Автор:Константин Миладинов/ Желание|Желание]] <ref><small>„Б'лгарски книжици“, година I, 1858, кн. 15.</small></ref>
10

уредувања