Разлика помеѓу преработките на „Браќа Миладиновци“

нема опис на уредувањето
[[File:Taga za Jug.jpg|thumb|left|250px|Картичка со оригиналниот текст на поемата "Т’га за југ", од [[Константин Миладинов]]]]
 
Браќата '''Димитар''' (Струга, 1810 - Цариград, 23 јануари 1862) и '''Константин''' (Струга, 1830 - Цариград, 18 јануари 1862) '''Миладинови''' се едни од главните преставници на македонската преродба во средината на XIX век.
10

уредувања