Разлика помеѓу преработките на „Боб Дилан“

Одземен 1 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(→‎Творештво: дополнување)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
==Творештво==
Голем дел од најзначајните дела на Дилан датираат од 1960-тите, период кога, против своја волја, тој се претвора во неформален хроничар и единствен гласноговорник на ''Немирот на Млада Америка''. Многу од неговите песни, како ''[[Blowin' in the Wind]]'' и ''[[The Times They Are Аa-Changin']]'', <ref>{{cite news
| url = http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/music/3618291.stm
| title = Дилан 'го открива потеклото на химната'
64

уредувања