Општина Чашка: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| седиште = [[Чашка]]
| популација = 7.673
| проценка на популација = 78.946003<ref name="ДЗС">{{наведена мрежна страница|url=http://www.stat.gov.mk/publikacii/2.4.15.10.pdf|title=Процени на населението на 30.06.20142015 и 31.12.20142015 според полот и возраста, по општини и по статистичките региони (HTEC 3 - 2007 година)|date=јули 20152016|publisher=[[Државен завод за статистика на Република Македонија]]|language=македонски|accessdate=269 јануариаприл 20162017|location=Скопје}}</ref>
| датум на проценка = 3031.0612.20142015
| површина = 819,45
| густина = 9,36