Разлика помеѓу преработките на „Општина Пехчево“

Одземени 5 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
| слика знаме=Flag of Pehčevo Municipality.svg
| популација=5.517
| проценка на популација= 54.013945<ref name="ДЗС">{{наведена мрежна страница|url=http://www.stat.gov.mk/publikacii/2.4.15.10.pdf|title=Процени на населението на 30.06.20142015 и 31.12.20142015 според полот и возраста, по општини и по статистичките региони (HTEC 3 - 2007 година)|date=јули 20152016|publisher=[[Државен завод за статистика на Република Македонија]]|language=македонски|accessdate=269 јануариаприл 20162017|location=Скопје}}</ref>
| датум на проценка= 3031.0612.20142015
| површина=208,2
| густина=26,50