Разлика помеѓу преработките на „Бран“

Додадени 319 бајти ,  пред 3 години
* „Повратен бран“ - книга на писателот [[Болеслав Прус]].<ref>Хорхе Луис Борхес, ''Сеќавањето на Шекспир''. Скопје: Бегемот, 2016.</ref>
* „Мојот бран“ (''My wave'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Саундгарден]]“ (''Soundgarden'') од [[1994]] година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=bnWyYqr93PY YouTube, Soundgarden - Superunknown (Full Album) HD (пристапено на 8.1.2017)]</ref>
* „Бранови“ (''Valovi'') - песна на [[СФРЈ|југословенската]] [[Рок-музика|рок]]-група „[[Фит]]“ од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=rvKO66arTGk YouTube, Fit - 11 Valovi (Live Uz Rijeku) HQ (пристапено на 8.4.2017)]</ref>
 
== Поврзано ==