Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 212 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
:[[Светски ранкинг UCI]] ([[Светски ранкинг UCI 2009|2009]])
:[[Златен велосипед]] (2007, 2008, 2009, 2014)
| updated = 228 мартаприл 2017
}}
 
: 4. Краен пласман [[Вуелта а Еспања 2016|Вуелта а Еспања]]
::[[Податотека:Jersey red number.svg|20п]] Награда за борбеност на етапа 15 и на цела трка
: 5. Краен пласман [[Критериум ди Дофине 2016 |Критериум ди Дофине]]
::1. Пролог (ITT)
: 5. Краен пласман [[Трка Абу Даби]]
: 2. Краен пласман [[Париз-Ница 2017|Париз-Ница]]
: 2. Краен пласман [[Вуелта а Андалусија]]
: 2. Краен пласман [[Волта а Каталуња 2016|Волта а Каталуња]]
: 2. Краен пласман [[Трка околу Баскија 2016|Трка околу Баскија]]
{{Palmares end}}