Разлика помеѓу преработките на „Понтиј Пилат“

Додадени 23 бајти ,  пред 4 години
с
(ситна поправка)
 
==Пилат како тема во уметноста и во популарната култура==
* „[[Пилат (роман)|Пилат]]“ - [[роман]] на бразилскиот писател [[Карлос Кони]] од 1974 година.<ref>''Антологија на бразилскиот расказ''. Скопје: Три, 2012, стр. 282-283.</ref>
 
== Наводи ==