Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Додадени 19 бајти ,  пред 3 години
Замена на Image:Flag_of_the_SR_Macedonia.svg со Image:Flag_of_the_Socialist_Republic_of_Macedonia.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: #4. - To harmoniz...
(Бришење на "Shumi_Maritsa_choral.ogg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Jameslwoodward|J)
(Замена на Image:Flag_of_the_SR_Macedonia.svg со Image:Flag_of_the_Socialist_Republic_of_Macedonia.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: #4. - To harmoniz...)
|flag_s1 = Flag of Bulgaria (1948-1967).svg
|s2 = Социјалистичка Република Македонија
|flag_s2 = Flag of the SRSocialist Republic of Macedonia.svg
|image_flag = Flag of Bulgaria (1878-1944).svg
|image_coat = Coat of arms of Bulgaria (1927-1946).svg