Разлика помеѓу преработките на „Каролина (Порторико)“

нема опис на уредувањето
с (Нова страница: thumb|Каролина од авион '''Каролина''' ({{lang-es|Carolina}}) е град вo Порторико. ...)
 
[[Image:Carolina, Puerto Rico (aerial).JPG|thumb|Каролина од авион]]
 
'''Каролина''' ({{lang-es|Carolina}}) е град вo [[Порторико]]. Се наоѓа на северисточната страна на островот. Овој град според статистиките во [[2000]] година, има 186 076 жители, што го прави третитрет град по број на жители во Порторико.
 
[[Категорија:Порторико]]