Разлика помеѓу преработките на „Билен чај“

Додадени 120 бајти ,  пред 4 години
(→‎Список на билни чаеви: Додадени врски)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник
* [[Планински чај]] - се прави од цветот, листот и стеблото, се користи како народен лек против настинка
* [[Шипинка]] - се прави од плодот, се користи како добар извор на [[Витамин Ц]], се пие како народен лек против настинки
* [[Бел Слес]] - се прави од плодот, се користи против влажна кашлица
 
[[Категорија:Билни чаеви| ]]
Анонимен корисник