Разлика помеѓу преработките на „Ден на вљубените“

Одземени 47 бајти ,  пред 3 години
Бришење на "Anthropomorphic_Valentine,_circa_1950.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна...
(Бришење на "Anthropomorphic_Valentine,_circa_1950.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна...)
 
Image:Butterfly Valentine.jpg|Детска љубовна картичка во некој вид на прашање,1940-1950 год.
Image:Anthropomorphic Valentine, circa 1950.jpg|Антропоморфична љубовна картичка,околу 1950-1960 год.
</gallery>