Разлика помеѓу преработките на „Бајловце“

Одземени 60 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| регион = {{грбови|Североисточен регион}}
| општина = {{грбови|Општина Старо Нагоричане}}
| област = [[Средорек (област)|СредорекКозјачија]]
| популација = 129<ref name="попис">{{нмс|url=http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf|title=Попис на Македонија |date=2002|publisher=Завод за статистика на Македонија|accessdate=18 март 2017}}</ref>
| година = 2002
}}
 
'''Бајловце''' — село во [[Општина Старо Нагоричане]], во областа [[Средорек (област)|СредорекКозјачија]], во околината на градот [[Куманово]].
<!--== Географија и местоположба ==
== Историја ==