Разлика помеѓу преработките на „Горно Ботушје“

Додадени 69 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
'''Горно Ботушје''' или '''Горно Ботуше''' е село во [[Општина Македонски Брод]].
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Горно Ботушје
| име2=Горно Ботуше
| општина=[[Општина Македонски Брод]]
| популација=
{{Населени места во општина Македонски Брод (2004)}}
 
== РеференциНаводи ==
{{наводи}}
<references />
 
[[Категорија:Села во Македонија]]