Бубрежна слабост: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|Image =Hemodialysismachine.jpg
|Caption = Апарат за [[хемодијализа]]
| Field = [[NephrologyНефрологија]]
|DiseasesDB = 26060
|ICD10 = {{ICD10|N|17||n|17}}-{{ICD10|N|19||n|17}}