Разлика помеѓу преработките на „Људмила Павличенко“

с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
| име = Људмила Михајиловна Павличенко
| живеел = 12 јули, 1916 - 10 октомври, 1974
| слика = [[Податотека:Pavlichenko_LM.jpg|250px]]
| опис = Павличенко во 1943 година
| роден-место = [[Бела Церква]], [[Руска империја]] (сега [[Украина]])
| починал-место = [[Москва]], [[РСФСР]], [[СССР]]
496

уредувања