Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

Додадени 26 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Инфокутија за личност
|име = Пејо Јаворов
|портрет = PeioBASA-373K-1-697-9-Peyo Yavorov.jpeg (cropped).jpg
|px = 150п
|занимање =
2

уредувања