Разлика помеѓу преработките на „Френсис Бејкон (сликар)“

с
Бот Додава: da, en, is, ko, ro
с (Нова страница: '''Френсис Бејкон''' (28 октомври 1910 - Лондон, 28 април 1992), најпознатиот англиски [[слика...)
 
с (Бот Додава: da, en, is, ko, ro)
 
[[bg:Френсис Бейкън (художник)]]
[[fida:Francis Bacon (taidemaalarimaler)]]
[[de:Francis Bacon (Maler)]]
[[esen:Francis Bacon (pintorpainter)]]
[[eo:Francis Bacon (pentristo)]]
[[es:Francis Bacon (pintor)]]
[[fi:Francis Bacon (taidemaalari)]]
[[fr:Francis Bacon (peintre)]]
[[gl:Francis Bacon (artista)]]
[[is:Francis Bacon (listamaður)]]
[[it:Francis Bacon (pittore)]]
[[ja:フランシス・ベーコン (芸術家)]]
[[ko:프랜시스 베이컨 (화가)]]
[[lt:Francis Bacon (tapytojas)]]
[[nl:Francis Bacon (schilder)]]
[[ja:フランシス・ベーコン (芸術家)]]
[[pl:Francis Bacon (malarz)]]
[[pt:Francis Bacon (artista)]]
[[ro:Francis Bacon (pictor)]]
[[ru:Бэкон, Фрэнсис (художник)]]
[[sl:Francis Bacon (slikar)]]
[[fi:Francis Bacon (taidemaalari)]]
[[sv:Francis Bacon (konstnär)]]
[[tr:Francis Bacon (ressam)]]
46.384

уредувања