Женска кошаркарска репрезентација на Македонија: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.basketball.orgmkf.mk/ ОфицијалноОфицијалното мрежно место на КФММКФ] {{mk}}
* [http://www.basketball.org.mk Старото официјално мрежно место на МКФ]
* [http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.teamID_2604.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2011.roundID_7663.html Профил на КФММКФ на FIBA Europe] {{en}}
* [http://www.basketball.org.mk/WBStorage/Files/Seniori_zeni.pdf Досегашни успени на репрезентацијата]