Разлика помеѓу преработките на „Алберт Ајнштајн“

Додадени 19 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(дополнување)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| box_width = 200px
| name = Алберт Ајнштајн
| image = Albert EinsteinEinsteњсдџцвqwassloin Head.jpg
| caption = Алберт Ајнштајн, 1947
| birth_date = {{Роден на|14|март|1879}}
Анонимен корисник