Разлика помеѓу преработките на „Гордана Јовиќ-Стојковска“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| portaldisp =
}}
'''Гордана Јовиќ Стојковска''' е родена 1961 во [[Грделица]], [[Србија]], каде што го има има завршено основно и средно образование. Во [[Скопје]] по ѕапишувањезапишување на студии на Биолошки факултет, но својата родна Грделица ја носи во себе како огромна инспирација која што е присутна во речиси сите нејзини романи и како дескриптивнен мотив, но и како плодна почва за креирање на чудесни ликови со судбини на луѓе кои едноставно не можат и не посакуваат да се разделат од своите корења.
 
== Биографија и почетоци ==
279

уредувања