Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
| birth_place = [[Фиренца]], [[Република Фиренца]], денешна [[Италија]]
| death_date = {{death date and age|1512|2|22|1454|3|9}}
| death_place = [[СевиљаСевилја]], [[Кралство Кастиља]], денешна Шпанија
| other_names = Америго Веспучи
| known_for = Докажал дека е откриена Новиот Свет, денешна Америка