Евровизија 1988: Разлика помеѓу преработките

Додадени 369 бајти ,  пред 5 години
Создадена страница со: Евровизија 1988 е 33. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 30.04.1988 год. Ппоб...
(Создадена страница со: Евровизија 1988 е 33. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 30.04.1988 год. Ппоб...)
(нема разлика)