3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1950]] 
|[[Курт Веил]] — германско-американски [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1897]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[Боб Барнс]] — американски [[Рок-музика|рок-музичар]], член на групата „[[Линард скинард]]“ (''Lynard Skynard'').
|-
|valign="top" align="right"|[[2016]] 
|[[Чезаре Малдини]] — италијански [[фудбал]]ер и тренер.
|-
|}