Категорија:Древномакедонски војсководци: Разлика помеѓу преработките

с
нов подреден клуч за Категорија:Древномакедонски воени лица: „Војсководци“ користејќи го HotCat
с (нов подреден клуч за Категорија:Древномакедонски воени лица: „Војсководци“ користејќи го HotCat)
[[Категорија:Војсководци по националност|Македонски, Древни]]
[[Категорија:Генерали по националност]]
[[Категорија:Древномакедонски воени лица|Војсководци]]