Мусака: Разлика помеѓу преработките

Додадени 44 бајти ,  пред 17 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Musaka преместена како Мусака: Кирилизација)
Нема опис на уредувањето
Мусака е турско јадење. Под мусака се подразбира разновидност бидејќи мусака се прави од најразновидни намирници.
Анонимен корисник