Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Фудбалот во 2010 година“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 34 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8198730 (translate me))
[[Категорија:Спорт во 2010 година]]
{{Commons cat|2010 in association football}}
|parent=[[Категорија:Години во фудбалот]]
{{portal|association football}}
{{yearcat}}
{{year by category
|m=2
|c=0
|d=1
|y=0
|cat=in Фудбал
|sortkey=Фудбал
|parent=Години во фудбалот
|subcat=2010 во спортот
}}