Предлошка:Барање за лиценца: Разлика помеѓу преработките

с
ситна поправка во форматирањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (промена на администратор со ВП:ПЗАП)
с (ситна поправка во форматирањето)
Ви благодариме за подигнувањето на [[:Слика:{{{1}}}]]. Меѓутоа, моментално недостигаат информации за статусот на авторските права врз неа. Википедија многу сериозно ги сфаќа [[Википедија:Авторски права|авторските права]]. Доколку не се одреди '''лиценцата''' и '''изворот''' на сликата, можно е таа да биде избришана во краток временски рок. Ако ги знаете овие информации, можете да додадете '''[[Википедија:Лиценци за слики|ознака за лиценцата]]''' на страницата за опис на сликата.
 
Ако имате било какви прашања, слободно прашајте ги на ''[[Википедија:Прашања за авторски права]]''. Ви благодариме за соработката. --<includeonly>~~</includeonly><includeonly>~~</includeonly>
<!-- Шаблон:Барање за лиценца --><noinclude>
{{template doc}}