Предлошка:Барање за лиценца: Разлика помеѓу преработките

с
промена на администратор со ВП:ПЗАП
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (поправка)
с (промена на администратор со ВП:ПЗАП)
Ви благодариме за подигнувањето на [[:Слика:{{{1}}}]]. Меѓутоа, моментално недостигаат информации за статусот на авторските права врз неа. Википедија многу сериозно ги сфаќа [[Википедија:Авторски права|авторските права]]. Доколку не се одреди '''лиценцата''' и '''изворот''' на сликата, можно е таа да биде избришана во краток временски рок. Ако ги знаете овие информации, можете да додадете '''[[Википедија:Лиценци за слики|ознака за лиценцата]]''' на страницата за опис на сликата.
 
Ако имате било какви прашања, слободно прашајте некојги на ''[[Википедија:ЛистаПрашања наза авторски администратори|администраторправа]]<!-- треба да биде Wikipedia:Media copyright questions, ама сѐ уште немаме таква страница -->''. Ви благодариме за соработката. --<includeonly>~~</includeonly><includeonly>~~</includeonly>
<!-- Шаблон:Барање за лиценца --><noinclude>
{{template doc}}